Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie
od zachorowania na raka

Artykuły

Krewny chorował na raka. Czy jestem zagrożony nowotworem?

Data dodania: 2016-01-13

Często przechodzimy wokół różnych chorób obojętnie do czasu aż zaczną dotyczyć nas samych lub kogoś z naszych bliskich. Nieprzypadkowo choroby nowotworowe widnieją w czołówce przyczyn zgonów w Polsce, zaraz po chorobach układu krążenia. Czy pokrewieństwo krwi oznacza takie samo ryzyko zachorowania?

Czytaj więcej

Produkty spożywcze, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka

Data dodania: 2015-12-23

Coraz więcej naukowców podkreśla znaczenie profilaktyki w odniesieniu do stopnia zachorowalności na raka. Współcześnie uważa się, że do rozwoju nowotworu przyczyniają się 3 czynniki: geny, zanieczyszczenie środowiska i nawyki żywieniowe. Ostatni z wymienionych można łatwo zmienić, minimalizując tym samym ryzyko zdiagnozowania choroby.

Czytaj więcej

10 objawów, które mogą zwiastować raka

Data dodania: 2015-12-16

Pierwsze objawy raka najczęściej są bagatelizowane. „To nic takiego, poboli i przejdzie” - podobny tok myślenia nie prowadzi niestety donikąd. Zobacz, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i skłonić do wykonania badań profilaktycznych, bo im szybsza diagnoza, tym pewniejszy sukces.

Czytaj więcej

Ruch i świeże powietrze w walce z rakiem

Data dodania: 2015-12-07

Wraz z końcem roku kalendarzowego ilość światła słonecznego zmniejsza się z każdym dniem, co u wielu osób powodu łatwość popadania w stany depresyjne. Związane z nimi apatia, bezruch i stany lękowe stanowią doskonałe warunki dla powstania i rozwoju różnych chorób - w tym także nowotworu.

Czytaj więcej

Polisa na wagę zdrowia

Data dodania: 2015-12-02

Właściwa dieta, sport, regularne badania i pozytywne myślenie mają duży wpływ na nasze zdrowie i życie. Co możemy i powinniśmy zrobić, aby patrzeć w przyszłość ze spokojem radzi ekspert Nationale-Nederlanden Anna Noworolnik-Krukowska.

Czytaj więcej
Strona: pierwsza ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ostatnia