Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie
od zachorowania na raka

Artykuły

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed rakiem!

Data dodania: 2016-06-08

Nowotwory złośliwe stanowią drugą po chorobach serca przyczynę zgonów w Polsce. Szacuje się, że w 2035 roku liczba zachorowań na raka na świecie wzrośnie z 14 mln do 24 mln rocznie. Dr Chris Wild, dyrektor agendy WHO uważa, że głównym powodem „nowotworowego tsunami” jest wzrost liczby ludności oraz starzenie się społeczeństw.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu skóry

Data dodania: 2016-05-18

W rankingu zachorowań na raka nowotwór skóry ze wszystkimi jego odmianami należy do rzadziej występujących przypadków. Nie znaczy to jednak, że jest mniej groźny od raka płuc czy mózgu. Co roku na choroby skórne umiera w Polsce ok. 4 tys. pacjentów. Czy i jak przed tego typu nowotworem można zabezpieczyć się finansowo?

Czytaj więcej

5 najczęściej zadawanych pytań o ubezpieczenie na raka

Data dodania: 2016-05-17

Co roku ponad 90 tys. Polaków (populacja Grudziądza) umiera z powodu nowotworu, a prawie 150 tys. (tyle co wszyscy mieszkańcy Rybnika). I chociaż te dane nie ulegają wyraźnym zmianom na korzyść pacjentów, rośnie świadomość przeprowadzania regularnych badań. Inaczej jest w przypadku ubezpieczeń od nowotworu, ponieważ taka polisa wydaje się skomplikowana – czy słusznie?

Czytaj więcej

Koszty leczenia raka - ile kosztuje twoje zdrowie?

Data dodania: 2016-05-09

Choroba to nie tylko ból i strach przed przegraną w wyścigu o zdrowie i życie. To także koszty finansowe, o których na początku często się zapomina. Jednak w momencie, gdy liczy się czas, a nie pieniądze, bo chory pilnie potrzebuje leczenia i nie może zwlekać z rozpoczęciem terapii, wtedy aspekt finansowy staje się kluczowy. Warto być zabezpieczonym, żeby skupić się na zdrowiu a nie poszukiwaniu środków na leczenie.

Czytaj więcej

Rak jelita grubego. Ile wynosi świadczenie?

Data dodania: 2016-04-22

Wzrost zachorowań w Polsce na nowotwory jest jednym z najwyższych w całej Unii Europejskiej, chociaż akurat u nas niechlubnie „króluje” rak płuc – mężczyzn – i rak piersi – u kobiet. Tytułowy nowotwór nęka z kolei obywateli Węgier oraz Czech, ale i nad Wisłą zachorowalność utrzymuje się w czołówce chorób cywilizacyjnych.

Czytaj więcej
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ostatnia