Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie
od zachorowania na raka

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu - na co uważać?

Data dodania: 2017-03-30

Dla wielu z nas zakup ubezpieczenia na życie to oprócz zabezpieczenia się na wypadek śmierci, również możliwość zapewnienia sobie ochrony na wypadek wielu różnych zdarzeń, w tym także chorób. Możemy dobrać odpowiednie warianty ochrony, które mają zapewnić nam dodatkowe świadczenia na wypadek choroby, również nowotworowej.

SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ POLISĘ NA RAKA
 

Przed nowotworem dobrze jest się zabezpieczyć odpowiednio wcześniej. Wówczas będziemy mieć poczucie komfortu i bezpieczeństwa, ponieważ będziemy dobrze przygotowani na możliwość zdiagnozowania choroby. Oczywiście nic nie wynagrodzi nam utraconego zdrowia, jednak warto pamiętać jak czasochłonną i kosztowną chorobą może być rak. Jeśli utracimy zdolność do wykonywania swojej pracy, przez co pogorszy się nasza sytuacja finansowa, odszkodowanie z polisy może okazać się jedynym ratunkiem.Dobranie właściwego rozszerzenia a cena polisy

Decydując się na zakup ubezpieczenia, często zastanawiamy się nad tym, jakie rozszerzenia dotyczące umowy podstawowej wybrać. Możliwości mamy naprawdę wiele, dlatego warto poświęcić im chwilę uwagi, by wybrać jak najlepiej dla siebie.

Różne towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają zupełnie odmienne sposoby zabezpieczenia na wypadek raka. Zazwyczaj ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwory posiada listę przypadków, na okoliczność których będziemy zabezpieczeni. Jest to dość ciekawe rozwiązanie, jednak warto bliżej przyjrzeć się ich możliwościom.

Im dłuższa lista nowotworów w umowie, tym dla nas lepiej. Jednak warto dokładnie czytać umowę, ponieważ może okazać się, że są wyjątki od tych chorób. Najczęściej spotykane wśród towarzystw ubezpieczeniowych jest rozszerzenie dotyczące najczęściej występujących nowotworów. Jest to oczywiście dobre rozwiązanie, jednak nie zawsze się ono sprawdza.

Warto zasugerować się przypadkami nowotworów w rodzinie, ponieważ one mogą określać nasze obciążenie genetyczne i predyspozycje do pewnych odmian raka. Jeżeli wykupimy rozszerzenie na wypadek raka skóry, płuc, szyjki macicy oraz piersi, nie otrzymamy świadczenia na wypadek zachorowania na raka trzustki, jelita lub siatkówki oka.

Być może ktoś w naszej rodzinie chorował na raka żołądka, jajnika lub przełyku, a może nasza skóra w pracy jest nastawiona na szkodliwe promieniowanie lub substancje chemiczne? Warto się nad tym dobrze zastanowić. Wówczas lepiej będzie wybrać szerszy zakres ochrony. Rak, który rzadziej występuje może wymagać bardziej kosztownego leczenia lub drogich leków. Nie podejmujmy zatem decyzji zbyt pochopnie.Odszkodowanie za diagnozę, ale nie zawsze

Zanim zakupiona przez nas zostanie polisa na wypadek zachorowania na nowotwory, warto zapoznać się z wyjątkami od umowy. Wyłączenie to możliwość wykluczenia określonego przypadku z winy klienta, na przykład zatajenia informacji, działanie na własną szkodę itp. W przypadku raka może być to na przykład obciążenie genetyczne.  

Po konkretne zapisy wyłączeń warto sięgnąć do źródła, czyli dokumentu OWU. Towarzystwo ubezpieczeniowe Nationale-Nederlanden posiada w swojej ofercie m.in. polisę dodatkową na wypadek nowotworu w dwóch modułach: ON i ONA. Różnica polega na zakresie ubezpieczenia i rodzaju nowotworu, bo inne przypadki dotyczą zachorowań kobiet, a inne mężczyzn.

I tak, w obu pakietach ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia w następujących przypadkach:

  • diagnoza jest następstwem choroby wcześniej rozpoznanej lub rozpoznanej w chwili rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej,
  • po wygaśnięciu umowy zdiagnozowano u chorego kolejny pierwotny nowotwór.  Karencja w polisie na raka też występuje

Największą pułapką w ubezpieczeniach zdrowotnych bywają właśnie okresy karencji. Niestety wciąż wiele osób uważa, że dobrze jest tuż po zdiagnozowaniu choroby szybko wykupić odpowiednie ubezpieczenie a to zagwarantuje im wypłatę świadczenia. Niestety są oni w błędzie, ponieważ rozszerzenia zdrowotne mają najczęściej okres karencji. Bardzo często od momentu zakupienia do momentu, kiedy ochrona zaczyna obowiązywać należy odczekać nawet rok czasu! Jest to forma zabezpieczenia przed nieuczciwym klientem dla ubezpieczyciela. Dlatego właśnie decyzje o ubezpieczeniu warto podejmować odpowiednio wcześnie.


 

KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.