Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie
od zachorowania na raka

Tryb życia wpływa na zachorowanie na raka

Data dodania: 2017-04-20

Nowotwór jest dość skomplikowaną mutacją genetyczną, która w organizmie człowieka może powstać z różnych przyczyn. Na niektóre z nich nie mamy większego wpływu – możemy się z nimi urodzić lub odziedziczyć pewne obciążenie genetyczne. Inne z kolei mogą być wywołane środowiskiem, w którym żyjemy.

SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ POLISĘ NA RAKA
 

Są jednak nowotwory, które możemy, z medycznego punktu widzenia, okiełznać. Zły styl życia przekłada się na nasze zdrowie oraz jego jakość. Przez nasze nawyki może ucierpieć nasze zdrowie a choroba nowotworowa wymaga długiego i trudnego leczenia.Co pomaga w rozwoju nowotworu?

Najbardziej szkodzą nam używki. Alkohol może przyczynić się do raka jamy ustnej, gardła, przełyku czy wątroby. Nadużywanie alkoholu wpływa również na inne dolegliwości, które w dłuższym stopniu mogą mieć kiepskie konsekwencje dla naszego zdrowia – wysokie ciśnienie czy problemy trawienne.

Również palenie papierosów wpływa negatywnie na nasze zdrowie, podobnie jak bierne palenie, czyli przebywanie w towarzystwie osób palących. Wdychanie substancji toksycznych znacznie podnosi ryzyko wystąpienia raka płuc. Aż 97% przypadków tego schorzenia jest spowodowana paleniem papierosów. Palaczy o wiele częściej spotyka również rak jamy ustnej.

Brak ruchu i kiepska kondycja, szczególnie wśród osób, które wykonują pracę w pozycji siedzącej, to prosta droga do raka jelita grubego, rak piersi, czy prostaty. A wystarczy już 30 minut poświęconych aktywności fizycznej w ciągu dnia, aby obniżyć ryzyko zachorowania na raka o około 34%. Nie musimy od razu podejmować się sportu, bo nawet spacer będzie korzystny dla naszego zdrowia.

Zła dieta również może przyczynić się do chorób nowotworowych. Duża ilość tłuszczy, czerwonego mięsa, spożywanie produktów słodzonych i przetwarzanych może być przyczyną raka jelita grubego, żołądka, trzustki, jak również piersi czy prostaty. Nieprawidłowo zbilansowana dieta prowadzi najczęściej do nadwagi, a obciążony organizm jest podatny na wystąpienie ciężkich chorób, w tym również nowotworów. Objadanie się słodyczami, picie słodzonych napojów gazowanych, niezdrowych przekąsek, mała ilość warzyw i owoców w codziennej diecie zwiększają ryzyko zdiagnozowania raka.

Unikanie lekarza również działa na naszą niekorzyść. W codziennym życiu często brakuje nam czasu i chęci, jednak pewne drobne objawy powinny wzbudzać nasze podejrzenia i prowadzić do wizyty u lekarza. Jeśli częściej łapiemy zadyszkę, mamy nieustający kaszel, boleści w okolicach brzucha, pojawiają się problemy trawienne – dobrze jest skonsultować je z lekarzem i zbadać ich przyczynę.Środki z polisy jak lekarstwo na raka

Ponieważ wpływ na zdrowie mamy tylko pośredni, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu finansowym, aby zachować dobrą kondycję na dłużej. Zmiany trybu życia mogą bardzo nam pomóc, jednak nie zawsze jesteśmy świadomi obciążenia genetycznego lub mutacji, które zachodzą w naszym organizmie.

Pomocne w tym będą różne rozwiązania prozdrowotne, w tym polisa na raka. Polisa na raka zapewni nam ochronę na tak trudny czas, jakim może być zdiagnozowanie choroby nowotworowej. Ubezpieczyciel po rozpoznaniu choroby wypłaci określone świadczenie, dzięki któremu będzie można pokryć koszty długiego i kosztownego leczenia czy pobytu w szpitalu. W przypadku raka najważniejsze jest zapobiegać.

Warto też pamiętać o najczęściej diagnozowanych nowotworach. Są to:

Wielu z nich możemy zapobiegać odpowiednio wcześnie. Dlatego warto zastanowić się nad naszym stylem życia i zmienić pewne nawyki. Pozytywne zmiany z pewnością zaobserwujemy dość szybko, a mogą uratować nam życie, podobnie jak pieniądze z polisy na życie.
 

KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.