Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie
od zachorowania na raka

Rak jest nieprzewidywalny, świadczenie z polisy już tak

Data dodania: 2017-03-16

Świadomość dotycząca zdrowia rośnie wśród ludzi z roku na rok coraz bardziej. Staramy się dbać o swoją kondycję fizyczną i dokładamy starań, by nasza dieta była odpowiednio zbilansowana. Pilnujemy nawet regularnych badań lekarskich. To wszystko brzmi świetnie, jednak wciąż dotyczy tylko części społeczeństwa.

SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ POLISĘ NA RAKA
 

Nowotwór jest chorobą, która może zaatakować w każdym wieku. Wiele ciężkich chorób kojarzy nam się z późniejszym okresem życia, jak chociażby problemy z sercem, cukrzyca, miażdżyca. Do tej kategorii lubimy dorzucać właśnie chorobę nowotworową a jest to ogromny błąd. Nowotwór może wystąpić nawet u dzieci, dlatego ważne jest, by być odpowiednio przygotowanym na jego zdiagnozowanie.


Polisa na raka a okres karencji

Wielu z nas kojarzy ubezpieczenie na życie, jako rodzaj zabezpieczenia bliskich na wypadek śmierci. To mylne przekonanie, ponieważ rynek ubezpieczeniowy rozwija się niezwykle dynamicznie już od wielu lat. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują coraz bardziej szeroki zakres ochrony, dzięki któremu zabezpieczyć możemy się również na wypadek zdiagnozowania choroby nowotworowej.

Należy pamiętać, że jak większość ubezpieczeń – polisa na raka może również posiadać okres karencji. Dlatego najlepiej podjąć decyzję o zakupie o wiele wcześniej. Ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłacenia świadczenia w sytuacji, gdy diagnoza dotycząca nowotworu była postawiona niewiele wcześniej przed zakupem ubezpieczenia. Dlatego właśnie warto dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), w których znajdziemy dokładną informację dotyczącą czasu karencji.

Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają bardzo różnorodne rozszerzenia dotyczące raka. Bardzo często można spotkać się z listą najczęściej występujących rodzajów nowotworu, na wypadek którego zostaniemy objęci ochroną. W OWU znajdziemy szczegóły dotyczące wysokości kwoty, jaką możemy otrzymać po otrzymaniu diagnozy choroby nowotworowej.Bezcenna pomoc w trakcie leczenia

Choroba nowotworowa jest dość specyficzną chorobą. Właściwie, choć w wielu wypadkach bywa uleczalna, to wciąż wywołuje w nas ogromny lęk i smutek. Jeśli odpowiednio przygotujemy się na możliwość jej wystąpienia, możemy uniknąć wiele niemiłych konsekwencji choroby.

To, co w niej najbardziej specyficzne – to jej zupełna nieprzewidywalność. Nikt z nas nie wie, jaki przebieg będzie mieć, jakie leczenie będzie konieczne i jak szybko uda nam się dojść do zdrowia. Jedna grupa nowotworów może być leczona zupełnie inaczej u dwóch różnych osób. Stąd właśnie nie wiemy jaka forma pomocy może być nam najbardziej potrzebna.

To, co oprócz świadczenia oferuje ubezpieczyciel, to przede wszystkim możliwość konsultacji u specjalistów. Jest to wyjątkowo ważna forma pomocy. Diagnoza oraz metody leczenia zawsze powinny być konsultowane, jednak kolejki do specjalistów w dzisiejszych czasach są niemożliwie długie. Polisa na raka może sprawić, że konsultacje medyczne odbędą się szybko i bez odległych terminów, które tylko negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia.

Transport medyczny to kolejna forma wsparcia w tym trudnym okresie. Może zdarzyć się tak, że nie będziemy w stanie dotrzeć do szpitala czy na leczenie. Możemy wówczas poprosić ubezpieczyciela o transport medyczny.

Opieka nad dziećmi to następna forma pomocy, którą może nam zapewnić ubezpieczenie na raka. Dzięki temu możemy spokojnie poddać się leczeniu, mając świadomość, że ktoś sprawuje opiekę nad naszymi pociechami.

Rak często powoduje długotrwałe zwolnienia lekarskie, pobyty w szpitalu, które uniemożliwiają nam możliwość zarabiania. Jeżeli czas leczenia będzie przewidywany na dłuższy okres, możemy również liczyć na otrzymywanie comiesięcznej renty, która pozwoli nam zachować stabilność finansową.


 

KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.