Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie
od zachorowania na raka

Maksymalna kwota odszkodowania z polisy na raka

Data dodania: 2017-04-07

Rak wymaga często długiego leczenia, poświęcenia dużej ilości czasu na pobyt w szpitalu oraz zabiegi mające przynieść zdrowie. Zdarza się również, że konieczne jest leczenie za granicą, które jest niezwykle kosztowne. Dlatego najczęściej w ubezpieczeniu na raka interesuje nas głównie suma ubezpieczenia.

SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ POLISĘ NA RAKA
 

Przede wszystkim przy wyborze polisy na raka chcemy wiedzieć jak wysoka może być suma ubezpieczenia. Jednak warto zastanowić się z czego ona wynika, ponieważ nie zawsze wpływ ma cena składki. Zanim zgubi nas wizja ofert, które obiecują nam 500 tys. złotych za zdiagnozowanie nowotworu, zastanówmy się jaka polisa będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.Z czego wynikają różnice w sumie ubezpieczenia?

Na wysokość sumy ubezpieczenia ma wpływ przede wszystkim ubezpieczyciel, wybierając rozszerzenia do umowy podstawowej. Ale i Towarzystwa za ten sam zakres ubezpieczenia potrafią naliczać składki o różnej wysokości.

W jeszcze innym przypadku cena składki może wydać nam się bardzo podobna, jednak zakres działania takiego ubezpieczenia będzie mocno się różnił.

Niewątpliwie warto wybierać Towarzystwo ubezpieczeniowe, które posiada ugruntowaną pozycję na rynku. Taka firma może zaoferować nam o wiele więcej a ponadto może dopasować ofertę do naszych określonych możliwości.


Więcej zapłaci ubezpieczony w podeszłym wieku

Suma, jaką zagwarantuje nam ubezpieczenie na wypadek nowotworu, jest również uzależniona od naszego wieku oraz stanu zdrowia. Dobre towarzystwo ubezpieczeniowe będzie od nas wymagało badań lekarskich, co w pierwszym odczuciu może wywołać w nas niechęć. Jednak taka procedura daje nam większą gwarancję wypłacanego świadczenia. Ubezpieczyciel, który nie wymaga od nas wyników badań, w swojej ofercie może mieć długą listę wyłączeń, które będą działać na naszą niekorzyść.

To, czy otrzymamy 20 tys. zł czy 200 tys. zł jest również uwarunkowane tym, co oferuje nam polisa na raka oprócz samego świadczenia. Warto pamiętać, że dzisiejsze oferty dają nam szeroki zakres ochrony takie jak:

  • konsultacje u specjalistów,
  • opieka nad dziećmi,
  • fachowa opieka po operacji, chemioterapii, radioterapii,
  • transport medyczny,
  • wsparcie psychologa,
  • dostarczanie leków,
  • możliwość zagranicznych konsultacji u specjalistów,
  • renta wypłacana co miesiąc, nawet do 12 miesięcy,
  • pomoc domowa.

Właśnie dlatego dobrze jest poświęcić chwilę na sprawdzenie dostępnych ofert. Podobnie jak nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy zachorujemy – nie wiemy jakiej pomocy będziemy potrzebować. 


Odszkodowanie za raka do miliona złotych

Ofertę możemy dopasować odpowiednio do własnej sytuacji życiowej, tak więc jeśli mieszkamy na wsi lub w małej miejscowości – transport medyczny może okazać się niezbędny. Posiadając dzieci, warto rozważyć pomoc domową i opiekę nad nimi. Jeśli nie posiadamy stałego zatrudnienia lub solidnej umowy – comiesięczna renta może być bezcenną pomocą w tak trudnych chwilach.

O tym, jaka jest maksymalna kwota odszkodowania z polisy na raka, decydujemy właściwie sami dobierając odpowiednią ofertę. Ma na nią również wpływ nasz wiek (im później decydujemy się na zakup polisy, tym nasze ryzyko wzrasta) a także to czy występowały w naszej rodzinie przypadki zachorowań.
Towarzystwa ubezpieczeniowe mają dzisiaj szeroki zakres ofert. Suma ubezpieczenia może wynosić nawet pół miliona złotych. Inne firmy ubezpieczeniowe mogą oferować sumę 200 tys. zł, 100 tys. zł a nawet 20 tys. zł. Jednak największe znaczenie ma sama decyzja zakupu, bo to dzięki niej możemy zabezpieczyć się na przypadek tak specyficznej diagnozy.

 

KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.