Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie
od zachorowania na raka

Ile kosztuje leczenie choroby nowotworowej?

Data dodania: 2016-03-03

Niezależnie od wieku, płci, statusu społecznego czy nałogów coraz więcej ludzi choruje na raka. Według prognoz specjalistów, niedługo choroby nowotworowe będą przyczyną co czwartego zgonu. Oprócz cierpienia pacjenci onkologii są narażeni na wysokie koszty leczenia. W ich zredukowaniu nieocenione będzie posiadanie odpowiedniej polisy.

Przekalkuluj najlepszą ofertę


Koszty leczenia chorego są z reguły trudne do oszacowania, ponieważ nowotwór wymaga zróżnicowanych nakładów finansowych w zależności od stadium rozwoju i indywidualnego przypadku pacjenta. Osoba zmagająca się z nowotworem jelita grubego ponosi innego rodzaju wydatki niż pacjent cierpiący na raka płuc. Poza kosztownymi zabiegami, dojazdami, konsultacjami w prywatnych placówkach medycznych końcowy rachunek zależy także od wartości wpisanych do recepty leków.

Skąd bierze się kwota końcowa?

W każdym roku ok. 10% budżetu NFZ jest przeznaczane na pokrycie kosztów związanych z terapią onkologiczną (leczenie szpitalne, chemioterapie, operacje, itd.), czyli średnio 10 tysięcy złotych na jednego pacjenta. Sama chemioterapia stanowi łączny wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Jednak koszty ponoszone przez publiczną służbę zdrowia, a więc podatników, nie obejmują wielu kosztownych kwestii, które chory musi sobie zapewnić we własnym zakresie. Osoba walcząca z rakiem musi samodzielnie pokryć koszty:
 

  • specjalistycznych badań, np. tomografii komputerowej, kiedy istnieje potrzeba natychmiastowego sprawdzenia postępów leczenia, zaś czas oczekiwania na badanie w ramach NFZ jest długi,
  • leków osłonowych niezbędnych przy chemioterapii, które niestety nie zawsze są refundowane,
  • odpowiedniej diety, która zdecydowanie może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia,
  • dojazdów do szpitala czy przychodni,
  • związane z utratą całości lub części dochodu,
  • nieprzewidywanych wypadków.
     

Zabezpieczenie finansowe

Choroba nowotworowa wiąże się z wysokimi kosztami i niekończącymi się wydatkami, które należy ponieść, aby uśmierzyć ból i zapewnić jak najlepszą opiekę choremu, a przede wszystkim sprawić, by leczenie przebiegało prawidłowo.
Świadczenie z właściwie dobranej polisy będzie w stanie zapewnić realne wsparcie finansowe, skorzystanie z konsultacji specjalistycznych i badań ambulatoryjnych, fachową opiekę medyczną oraz dostęp do szerokiej gamy usług assistance w razie zachorowania na raka.

Brak takiej polisy u chorego szczególnie odbija się na rodzinie i najbliższych, którzy nie zawsze są w stanie sprostać wydatkom potrzebnym na pokrycie szeroko rozumianego leczenia. Należy pamiętać, że refundowane są zazwyczaj podstawowe leki. Całą resztę łącznie z niejednym transportem, stosowaniem specjalistycznej diety czy zaopatrzeniem w środki higieniczne i ortopedyczne trzeba zorganizować na własny koszt.

Towarzystwa ubezpieczeniowe z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na raka dostosowują swoją ofertę do zapotrzebowania na rynku. Wielu ubezpieczycieli rozszerza podstawową ochronę o ryzyko zdiagnozowania nowotworu, który może dotknąć osoby w każdym przedziale wiekowym.
 

Redakcja portalu: polisanaraka.pl
 

Zobacz jak bardzo to się opłaca


 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.