Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie
od zachorowania na raka

Co dla ubezpieczonego oznacza diagnoza nowotworu z polisy MetLife?

Data dodania: 2017-07-03

Informacja od lekarza o obecności nowotworu w organizmie to szok zarówno dla pacjenta, jak i jego najbliższych. Bez względu na stopień zaawansowania choroby zaczyna się wyścig z czasem i finansami, których niedobór może poważnie utrudnić walkę z rakiem. Dlatego tak istotne jest posiadanie polisy z właściwym rozszerzeniem.

SPRAWDŹ POLISĘ METLIFE
 

Jednym z takich produktów jest ubezpieczenie Gwarantowana Ochrona MetLife polecane przez specjalistów z branży jako gwarancja finansowego bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych.

Produkt posiada charakter oszczędnościowo-ochronny. To oznacza, że ubezpieczony na koniec umowy ma pewność wypłaty zgromadzonego wcześniej kapitału, a rodzina ubezpieczonego chroniona jest finansowo na wypadek różnych okoliczności;

 • śmierci ubezpieczonego,
 • nieszczęśliwego wypadku,
 • niezdolności do pracy,
 • poważnej choroby,
 • nowotworu.

 
Wszystkie z wymienionych opcji (w sumie 9, oprócz śmierci) są możliwe do wykupienia w ramach umów dodatkowych. Diagnoza Nowotworu stanowi jedną z nich umożliwiając ubezpieczonemu otrzymanie świadczenia w wysokości 10%, 25% lub nawet 100% sumy ubezpieczenia.
 

Diagnoza Nowotworu - szczegóły rozszerzenia

Zachorowanie na raka znajduje się w czołówce schorzeń, na które cierpią Polacy. Mimo rosnącej mody na zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia, wciąż trudno przewidzieć u kogo zostanie zdiagnozowany nowotwór. Swoją rolę odgrywają także dziedziczone geny, ale i praca w niezdrowych warunkach, obecny w dużych i mniejszych miastach smog czy bierne palenie, na które narażeni są niepalący.
 
Dlatego opcją ubezpieczenia na raka MetLife powinni zainteresować się wszyscy ci, którzy cieszą się zdrowiem – zapłacą mniej za składkę i będą chronieni finansowo na wypadek nowotworu, który obecnie zostaje zdiagnozowany nawet u 20-latków.
 
W zamian ubezpieczony zyskuje szereg możliwości w ramach jednej polisy na życie, będąc chroniony aż do 70. roku życia, w tym:

 • indeksację (regulowanie) składki i sumy ubezpieczenia,
 • płatność składki w cyklu miesięcznym lub rocznym,
 • ochronę dla współubezpieczonego (np. małżonka),
 • 10-letni okres ochrony z opcją przedłużenia o kolejną dekadę,
 • stałą wysokość składki przez 5 lat,
 • 10% zniżki na składkę dla drugiej osoby.

 
Istotną zaletą polisy MetLife Gwarantowana Ochrona z rozszerzeniem Diagnoza Nowotworu jest bezpłatna Druga Opinia Medyczna, jeśli właściciel takiej polisy zdecyduje się na sumę ubezpieczenia w wysokości co najmniej 100 tys. zł.
 

Czym jest Druga Opinia Medyczna w MetLife?

W leczeniu nowotworu liczą się nie tylko środki finansowe i czas, ale także pewność, że przyjęta metoda jest tą właściwą i dającą największe szanse na powodzenie. Dlatego warto zebrać opinie nie jednego, a kilku lekarzy i na tej podstawie podejmować dalsze decyzje.
 
W ubezpieczeniu na życie MetLife Gwarantowana Ochrona istnieje możliwość zweryfikowania diagnozy choroby (w tym nowotworu) i przyjęcie metody leczenia w oparciu o opinie specjalistów z renomowanych ośrodków medycznych w USA. Celem konsultacji jest postawienie niezależnej diagnozy i przedstawienie planu leczenia. Lekarz prowadzący bezpośrednio kontaktuje się ze swoim odpowiednikiem w Stanach w ramach e-telekonsultacji.
 
W programie realizowanym przez partnera – firmę Worldcare – ubezpieczony może liczyć na fachową pomoc ekspertów zrzeszonych w ośrodkach w Los Angeles, Bostonie czy Durham. Druga Opinia Medyczna gwarantuje 2 konsultacje w roku i łącznie 6 w czasie trwania umowy polisowej.

 

KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.